Muzyka · 27 czerwca, 2021

Muzyka do snu najbezpieczniejszy lek na bezsenność.

Muzyka do snu może przybierać różne formy: od spokojnej i wpływającej na pracę mózgu muzyki poważnej, która swoim skomplikowaniem nie tylko wpłynie dodatnio na procesy myślowe mózgu, ale również odpręży go i pozwoli mu na głęboki sen, przez muzykę świata, której przeróżne dźwięki zabiorą nas do krainy snu odległej od naszego kraju zamieszkania, aż po ciężką muzykę, taką jak heavy metal, która dla odpowiedniej osoby stanowić będzie idealne źródło odprężenia przed snem. Jaką więc wybrać?

Dobór odpowiedniej muzyki
Po pierwsze musimy zastanowić się nad tym, jakie rodzaje muzyki pobudzają nas, a które sprawiają, że stajemy się radośnie spokojni. Gdy chcemy słuchać muzyki do snu, powinniśmy raczej kierować się w stronę odprężenia, a nie pobudzać niepotrzebnie i utrudniać sobie proces zasypiania.

Muzyka do snu powinna oczywiście być uzależniona od naszych osobistych preferencji, pamiętajmy jednak, że mózg pozytywnie reaguje na spokojną, rytmiczną, powolną i cichą muzykę przed snem.

Głośniki czy słuchawki?
Kolejną ważną kwestią jest dobór sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli odtwarzać muzykę. Wiele osób woli zasypiać ze słuchawkami na uszach, jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na spanie na plecach. Dlatego też warto dobrać taki rodzaj sprzętu, który umożliwi nam komfortowe zaśnięcie bez konieczności przybierania niewygodnych dla nas pozycji podczas snu. Spanie na boku ze słuchawką, która wbija się w ucho, nie jest najprzyjemniejsze.

Muzyki słuchajmy na trzydzieści minut przed planowanym zaśnięciem, najlepiej w łóżku, chociaż można muzyki słuchać również przed położeniem się do niego.